A polgári szertartásról
Az esküvő előtt álló párok már biztosan tudomást szereztek arról, hogy az anyakönyvi hivatalokban sorakozni kell a dátumért, majd harcolni az általuk kigondolt időpontért.
Mivel az anyakönyvi hivatalok nagy része túlterhelt, a pároknak és a vendégeknek is gyakran "futószalag" érzése van a szertartáson.
Nincs ez máshogy a külső helyszínen történő ceremóniáknál sem. Hiába törekszik az anyakönyvvezető a legszebb szertartás lebonyolítására, ha tudja azt, hogy rohannia kell a következő esküvőre.
Arról nem beszélve, hogy a hivatalos ünnepnapokon (ilyenek általában a hosszú hétvégék) és vasárnap ők sem dolgoznak.
Amennyiben magatok és a családotok örömére egy meghitt szertartást szeretnétek, a megoldás a szertartásvezető felkérése.
A szertartásvezetőről
Amennyiben másként képzelitek el a polgári szertartás lebonyolítását, a szertartásvezető megvalósítja álmaitokat.
Őt nem kötik hivatali szabályok, ezért a szertartás levezetésében a pár igényeihez tud igazodni. Nála nincsenek időbeli korlátok, így tarthatja a pár az esküvőjét vasárnap, ünnepnapon, hajnalban, vagy éjjel is akár.
Nincsenek helyszíni korlátok sem. Lehet a ceremónia egy tóparton, erdőben, hegyoldalban, vagy a saját udvarukon is. A szertartásvezető bárhova kimegy.
Ez tehát egy modernebb kivitelezési formája a szertartás levezetésének, ami külsőségekben és tartalmilag is követi a tradicionális szertartást, de a pár egyedi igényeire helyezzük a hangsúlyt.
Hogyan működik?
A pár az esküvőt megelőzően két tanúval felkeresi a hivatalt és ott minden ünnepélyesség nélkül – ingyen -, kimondja az igent és aláírja az anyakönyvet.
Az esküvő napján a szertartásvezető kimegy a vacsora helyszínére és a párral egyeztetett forgatókönyv szerint tartja meg a szertartást úgy, hogy a páron és a tanúikon kívül senkinek nem kell tudnia, hogy a házasság egy pár nappal vagy órával előbb megkötésre került.